X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پیام رسان تلگرام,جان دو جوان گرفتار در برف را نجات داد

یکشنبه 29 آذر‌ماه سال 1394

 

شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان مانند تلگرام و ... همیشه تاثیرات منفی در زندگی ما ندارند.از امکانات کاربردی آن ها میتوان برای مواقع ضروری استفاده کرد.تلگرام این بار جان دو جوان ایرانی که ...

در برف گرفتار شده بودند نجات داد.معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از نجات دو جوان گرفتار در برف و بوران کویر سمنان توسط تیم امداد و نجات اعزامی به منطقه با استفاده از موقعیت‌یاب نرم‌افزار موبایلی تلگرام خبر داد.

وی افزود: از ویژگی‌های بارز این عملیات جستجو و نجات، تعیین موقعیت دقیق نقطه گرفتار شدن این دو نفر توسط اپراتور e.o.c(مرکز کنترل و هماهنگی عملیات) استان با استفاده از موقعیت‌یاب نرم‌افزار تلگرام نصب بر روی گوشی آن‌ها است که این تعیین موقعیت کمک شایانی به تیم‌های جستجو و نجات برای دستیابی سریع به آنان کرد.

یحیایی خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی‌های روز در جهت امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در دستور کار جمعیت هلال‌احمر استان قرار دارد که در این زمینه در حال آموزش و استفاده از سیستم‌های نوین هستیم.

 

البته از این قابلیت در مواقع دیگر مخصوصا هنگامی که نمی‌توانید مخاطب مورد نظر خود را در یک فضای شلوغ و ناشناس پیدا کنید نیز استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید با زدن بر روی دکمه ضمیمه (آیکون کلیپس کاغذ) در کادر پایین ارسال پیام تلگرام در منوی بعدی Location را انتخاب و در صفحه بعدی با مشخص شدن مکان، Send Your current location را بزنید.