موقعیت خوابیدن زوج‌ها میزان قدرت رابطه‌شان را نشان می‌دهد !

جمعه 29 فروردین‌ماه سال 1393

موقعیت خوابیدن زوج‌ها میزان قدرت رابطه‌شان را نشان می‌دهد


اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب
16A_021_Sleep positions.1آیا شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید شریک زندگی‌تان را شب‌ها نوازش کنید؟ یا این‌که برعکس تمایل دارید وقتی از خواب بیدار می‌شوید، آن طرف تخت و رو به دیوار باشید؟


به گزارش تقاطع و به نقل از “دیلی‌میل”، نتایج یک پژوهش تازه نشان می‌دهد که موقعیت بدن زوج‌ها در هنگام خواب، به مقدار زیادی، قدرت رابطه‌ی آن‌ها را بیان می‌کند.


بر اساس این مطالعه که بر روی ۱۱۰۰ نفر صورت گرفته، کلید اصلی، فاصله‌ی میان زوج‌‌ها است به طوری‌که زوج‌هایی که در هنگام خواب، کمتر از یک اینچ (۲/۵ سانتی‌متر)  از هم دور باشند احتمالا بیشتر با هم خوشحال هستند تا آن‌هایی که فاصله‌ی میان‌شان از ۳۰ اینچ (۷۵ سانتی‌متر) بیشتر است.

نتایج این مطالعه هم‌چنین نشان می‌دهد که زوج‌هایی که در طول شب با یکدیگر تماس بدنی دارند، نسبت به آن‌هایی که تماسی ندارند، خوشحال‌تر هستند.


این تحقیق که روز سه‌شنبه (۱۵ اپریل-۲۶ فروردین) در “جشنواره علوم بین‌المللی ادینبرگ” در اسکاتلند منتشر گردید، توسط پروفسور ریچارد وایزمن، استاد روان‌شناس دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس رهبری شده است.

بر پایه‌ی نتایج به دست آمده، ۴۲ درصد زوج‌ها در هنگام خواب، پشت‌شان را به هم می‌کنند؛ ۳۱ درصد، صورت‌های‌شان در یک جهت است؛ و تنها ۴ درصد رو به یکدیگر می‌خوابند.


هم‌چنین حدود ۳۴ درصد موقع خواب یکدیگر را لمس می‌کنند و ۱۲ درصد، کم‌تر از یک اینچ از هم فاصله دارند؛ درحالی‌که ۲ درصد افراد تحت مطالعه، فاصله‌شان از ۳۰ اینچ بیشتر است.


از سوی دیگر، در بین آن‌هایی که با هم تماس دارند، آن گروهی که صورت‌های‌شان رو به یکدیگر است، از رابطه‌شان بیشتر راضی هستند تا آن‌هایی که رو به یک جهت می‌خوابند و یا پشت‌شان به هم است.


در مقابل، از میان آن‌هایی که با هم تماس ندارند، رضایت آن دسته‌ای که به یک جهت می‌خوابند از رابطه‌شان، بیشتر از آن‌هایی است که رو به یکدیگر یا پشت به هم می‌خوابند.


پروفسور وایزمن در ارتباط با این نتایج می‌گوید: «۹۴ درصد زوج‌هایی که شب را در تماس با یکدیگر می‌خوابند در رابطه‌شان خوشحال هستند درحالی‌که درصد رضایت در میان آن‌ها که تماسی با هم ندارند، ۶۸ درصد است.»


نتایج اخیر، بخشی از تحقیق گسترده‌تر این استاد دانشگاه بر روی خوابیدن و خواب دیدن است. وی در انجام این مطالعه از تحقیقات دکتر ساموئل دانکل، یک روان‌شناس مقیم نیویورک استفاده کرده که به بررسی ارتباط انسان‌ها در هنگام خواب پرداخته است.


یافته‌ی اولیه پروفسور وایزمن ادعا می‌کند افرادی که خیلی به شریک‌شان نزدیک می‌خوابند، احتمالا برون‌گراتر هستند.برای دیدن تصویر در اندازه اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

برای دیدن تصویر در اندازه اصلی، بر روی آن کلیک کنید.