X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

هواپیمای بدون سرنشین: سیستم نوین آمازون برای تحویل بسته ها

یکشنبه 17 آذر‌ماه سال 1392

هواپیمای بدون سرنشین: سیستم نوین آمازون برای تحویل بسته ها

 


Prime Air Delivery هواپیمای بدون سرنشینکاربرد هواپیماهای بدون سرنشین در تحویل بسته، مقوله ی چندان جدیدی نیست و شرکت دومینو چندی پیش سیستم دومی کوپتر خود را برای تحویل پیتزا ارائه و انجام داده است و حالا جف بیزو مدیر ارشد اجرایی آمازون وعده ی تحویل نیم ساعته ی بسته ها را با سیستم Amazon  Prime Air داده است اما پرسش آنجاست که این کار واقعا عملی است یا خیر؟

درحالی که آمازون خود را برای راه اندازی این سیستم کاملا آماده می بیند،  پرسش های زیادی همچنان بی پاسخ مانده است مانند احتمال حملات به این هواپیماها حتی برای تفریح یا دزدیده شدن و خطر امکان تصادفات در اثر اختلال دستگاه ها.

FAQs
 سایت آمازون:
تخیل یا واقعیت؟


این کار به نظر تخیلی می آید اما واقعی است. از دید تکنولوژیکی، شرکت ما هم اکنون از هر لحاظ آماده است تا پس از برطرف شدن موانع قانونی این کار را در لیست تولید و فروش خود وارد کند.

سازمان هوانوردی فدرال FAA فعالیت بسیاری در مورد قوانین وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین کرده است.آیا روزی می رسد که تعداد زیادی از این هواپیماهای بدون سرنشین را در آسمان ببینیم؟

بله. روزی خواهد رسید که دیدن هواپیماهای Prime Air در آسمان همچون دیدن ماشین های اداره پست در جاده عادی شده است.چه زمانی می توانیم این سیستم را برای تحویل بسته ی خود انتخاب کنیم؟

امیدواریم مشکل قوانین FAA هرچه زودتر و شاید تا ۲۰۱۵ حل شود. تا آن موقع آماده خواهیم بود.امنیت عمومی را چطور تامین می کنید؟

فعالیت FAA  بر روی قوانین مربوط به وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین طوری خواهد بود که امنیت عمومی را در بر می گیرد. ایمنی اولویت ماست و وسایل ما طوری طراحی خواهند شد که استانداردهای  لازم هوانوردی بازرگانی را داشته باشند.